Op. Dr. Salih DEMİRELLİ

Op. Dr. Salih DEMİRELLİ

Genel Cerrahi

Biyografi:

  • 1981 Elazığ doğumlu.
  • 2001-2007 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gördü.

2009 Yılında Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi ihtisasına başladı bu dönemde Obezite operasyonlarının Türkiye’deki öncü isimlerinden biri olan Prof. Dr. Oktay Banlı ile çalışma fırsatı buldu ve bu dönemde obezite cerrahisi ilgi alanına girdi. Daha sonra klinik şefi Prof. Dr. Oktay Banlı’ nın ayrılmasından sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisasına devam etti.

2010-2014 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde ihtisasını tamamladı. Bu süre de yine Türkiye’de obezite cerrahisi alanında öncü isimlerden ve halen Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği başkanı olan Prof. Dr. M. Mahir Özmen ile çalıştı. Daha asistanlık sürecinde iken bile birçok kongre ve ileri laparoskopi eğitimine katıldı ve laparoskopi özel ilgi alanı haline geldi. Asistanlık sürecinde birçok başarılı obezite ameliyatına katıldı ve uyguladı ayrıca bu hastaların uzun dönem takiplerini yaptı.

2014 yılında Batman Bölge Devlet Hastanesine Uzman Hekim olarak atandı.

2014-2017 yılları arasında Batman Bölge Devlet Hastanesinde ekip arkadaşları ile birlikte birçok ilki gerçekleştirdi.

Daha önceden bölgede hiç yapılmamış olan Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) operasyonunu ilk olarak gerçekleştirmiştir. Daha sonra da birçok başarılı obezite ameliyatını başarı ile uygulamıştır.

 Ayıca bu dönem de Rektum Kanseri (Kalın Bağırsak Kanseri) Hiatal Herni ( Mide Fıtığı), İnguinal Herni (Kasık Fıtığı), Peptik Ulcus Perforasyonu (Mide Delinmesi), Karaciğer Kist Hidatiği ve daha birçok ameliyatları Laparoskopik (Kapalı) yöntemle başarı ile uygulamıştır.

Obezite Cerrahisi ile ilgili birçok bilimsel toplantı ve kongrelere katılıp Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide), Roux-en-Y Gastrik Bypass, Mini Gastrik Bypass (Tek Anastomozlu Gastrik Bypass) eğitimlerini almış ve uygulamıştır. Ayrıca bu kongrelerde çalışmaları olup konuşmacı olarak obezite cerrahisi çalışmalarına katkıda bulunmuştur.

2017 yılında İstinye Üniversitesi Medikal Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde çalışmaya başladı. Burada çalıştığı dönemde obezite cerrahisi tek ilgi alanı oldu ve Mini Gastrik Bypass ve Tüp Mide operasyonları başta olmak üzere birçok obezite cerrahisi operasyonlarını gerçekleştirdi. 25 Mart 2017 de Ankara Liv Hastanesinde Prof. Dr. Mahir Özmen başkanlığında düzenlenen ve birebir vaka başı eğitimi olan Bariatric Surgery Clinical İmmersion kursuna katılmıştır.

2018 yılında Özel Batman Dünya Hastanesinde çalışmaya başlamıştır.

Halen Özel Batman Dünya Hastanesin de Obezite ve İleri Laparoskopi ameliyatlarını uygulamaya devam etmektedir.

Obezite ve Metabolik Cerrahi • İleri Laparoskopik Cerrahi • Mide, Kolon, Rektum Cerrahisi • Laparoskopik Reflü Cerrahisi • Meme ve Tiroid Cerrahisi • Laparoskopik/Açık Fıtık Onarımı • Onkolojik Cerrahi • Proktoloji (Hemoroid, A.Fissür/Fistül, Pilonidal Sinüs-Kıl Dönmesi)

İletişim

Çamlıtepe Mahallesi, T.P.A.O Bulvarı No:184 Merkez/Batman
iletisim@obdh.com.tr
444 99 72 / Faks: 0488 221 18 88
Instagram Paylaşımları
Sosyal Medya Hesaplarımız
whatsapp