Haberler

Tüm Haberler

BATMANDA ESTETİK KALP AMELİYATLARI

27.04.2017

 BATMANDA ESTETİK KALP AMELİYATLARI 

 

DÜNYA HASTANESİNDE BİR SÜREDİR UYGULANAN ESTETİK  KALP KAPAK VE KALP DELİĞİ AMELİYATLARINA BÖLGEDE İLGİ BÜYÜYOR

 

Nefes Darlığı ve çarpıntı şikayetleri sebebi ile Özel Batman Dünya Hastanesi  Kardiyoloji Bölümüne Başvuran  Hamide ŞAVLI (37 yaş)  isimli hasta yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda ileri derecede  Mitral Darlığı ve Yetmezliği hastası olduğu tespit edilmiştir.

 

Özel Batman Dünya Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı  Op.Dr.Fikri KUTLAY’a  ameliyat yöntemi ile ilgili bilgi almak için başvurduğunda  Mitral Kapak ameliyatının koltuk altından girilerek yapılacağı için  hem estetik  hemde  daha konforlu bir ameliyat olacağını öğrenmiştir. Bu ameliyatın sadece üç büyük şehirde yapıldığı bilgisini alan hasta ameliyatını Özel Batman Dünya Hastanesinde Op.Dr.Fikri KUTLAY’ın yanında olmaya karar vermiştir.

 

20.04.2017 tarihinde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Fikri KUTLAY tarafından ameliyat alınan hastaya 8 cm’lik bir kesi ile kas ve kemik yapıları kesmeden  sağ koltuk altından girilerek mitral kapağı başarı ile değiştirilmiştir.

 

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Fikri KUTLAY; bu ameliyatların estetik yararın ötesinde kan transfüzyonu ihtiyacının az olması, enfeksiyon riskinin düşük olması, ameliyat yarasının daha çabuk iyileşmesi sebebi ile tercih edildiğini ifade etti. Göğüs ön kemiği kesilerek kalp kapağı ve kalp deliği ameliyatı olan  hastaların aksine iki ay boyunca sırt üstü yatmak ve kimseden destek almak zorunda değiller, rahatça öksürebilirler, kemiğin kaynamamama ihtimali yoktur ve çok erken taburcu olarak gündelik yaşamlarına dönebileceklerini belirtti.


Facebookta Paylaş Tweetle