Haberler

Tüm Haberler

ZORLU BOYUN KIRIĞI AMELİYATI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

1.3.2017

ZORLU BOYUN KIRIĞI AMELİYATI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

 

69 yaşında trafik kazası sonrası boyun kırığı (C2 odontoid tip 2 kırık) olan hasta Mehmet Doğru Dünya Hastanesinde başarıı bir operasyon sonrası sağlığına kavuştu.

Bu konuda Op. Dr. Oğuz ÖZEL şunları ifade etti;

  “Eğitim Araştırma ve üniversite hastanelerine başvurmuş fakat ameliyatın riskli ve hastanın yaşlı oluşundan dolayı ameliyatın yapılmasının zor olduğu söylenmiş ve ameliyat yapılamamıştır. Tarafımızca değerlendirilmeleri yapılmış, yapılacak ameliyat, hastanemiz teknik ve tıbbı olanakları konusunda hasta ve hasta yakınlarına detaylı bilgi verilmiştir.” 

Ameliyatı kabul eden hastamıza başarıyla anterior odontoid vidası konulmuş, ameliyatı başarıyla sonuçlanmıştır. Ameliyatından iki saat sonra mobilize edilen hastamız ameliyatının üçüncü günü şifayla taburcu edilmiştir.

Bu konuda hasta yakınları şunları söyledi;

“Hastamızın boyun kırığı için başvurduğumuz pek çok merkez ameliyatının riskli olması nedeni ile gerçekleştiremeyeceklerini ilettiler. Doktor Oğuz Özel başarılı bir ameliyatla hastamızı sağlığına kavuşturdu. Başta doktorumuz Oğuz Bey olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz” dediler.

 


Facebookta Paylaş Tweetle